Technologie sportowe w oponach do aut osobowych

Technologie sportowe w oponach do aut osobowych

Producenci opon prześcigają się, aby oferować swoim klientom coraz bardziej nowoczesne opony, wyposażone w wiele innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Trendem wzbudzającym szczególne zainteresowanie klientów są rozwiązania, które do tej pory dostępne były jedynie w szybkich, sportowych samochodach.

Bieżnik dostosowujący się do nawierzchni

Jednym z najnowocześniejszych rozwiązań jest inteligentny bieżnik, który dostosowuje się do ziemi. Dzięki opasaniu wykonanego z hybrydowego połączenia aramidowych i nylonowych włókien tekstylnych, które są znacznie bardziej odporne na uszkodzenia niż stal. Opony zostały stworzne, aby właściciele aut osobowych mogli poczuć moc i siłę niczym w sportowym aucie.

Opona letnia z homologacją zimową

Technologie w branży oponiarskiej rozwijają się bardzo szybko. Jedną z tych, która naprawdę zaskoczyła kierowców, jest połączenie opon zimowych z letnimi. Michelin stworzył pierwsze na świecie opony letnie z homologacją zimową, które przeznaczone są do samochodów osobowych. W przeciwieństwie do opon całorocznych propozycja Michelin zapewnia maksymalne osiągi w każdych warunkach, przez cały rok.

Elastyczny bieżnik i większe możliwości

Mówiąc o innowacyjnych rozwiązaniach nie sposób nie wspomnieć o elastycznym bieżniku oraz zaawansowanym możliwościom jezdnym. Nowoczesne opony zapewniają bardzo dużą przyczepność do podłoża, sterowność, a także większy komfort jazdy. Jeszcze kilka lat temu szybkie pokonywanie ostrych zakrętów, możliwość jazdy po zróżnicowanym terenie, czy osiągniecie bardzo dużej prędkości możliwe były do osiągnięcia jedynie w autach wyścigowych. Obecnie, dzięki szybkiemu rozwojowi technologii każdy z nas może korzystać z tego, co najlepsze.

Wiele osób zastanawia się, jakie jeszcze innowacje pojawią się w branży oponiarskiej. Obecnie zależy nam na wysokich osiągach, a także zwiększeniu bezpieczeństwa na drodze. Nie wiemy jednak jak za kilka lat zmienią się potrzeby odbiorców i jakie wyzwania staną przed producentami opon.